Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Zout afdeling 13-06-2020

terug naar overzicht

Zondag, 14 juni 2020

Na lange tijd mochten onze zout vissers dan eindelijk weer eens het zoute water op. Ze vertrokken vanuit Colijnsplaat met de M.S. Decire van de fam. Zoeteweij was het dit keer eens een avondvisserij.

Na lange tijd mochten onze zout vissers dan eindelijk weer eens het zoute water op. Ze vertrokken vanuit Colijnsplaat met de M.S. Decire van de fam. Zoeteweij was het dit keer eens een avondvisserij. Met de nodige aanpassingen aan boord was het voor iedereen duidelijk en netjes geregeld. Een avondvisserij is toch altijd weer anders en iedereen hoopte op die tongen of misschien wel die haai, die nu massaal in de Oosterschelde aanwezig zijn. Zo hier en daar kwam er al gelijk wat vis aan boord. Wat mooie scharren en kleine wijtingen maar echt wild was het niet. Toen de schipper Joop kwam vragen om naar een andere plek te gaan was er na een tijdje op de nieuwe plek te liggen ineens wat herrie op het achterdek. Jawel hoor, Dick Wilmink had een mooie haai aan de haak. Dit is toch altijd weer spannend om deze aan boord te krijgen. Maar met wat geduld belande deze mooie haai van 78cm dan toch in het net, om hem vervolgens na de nodige foto’s snel weer terug in het water te laten. Na nog een verkasje gedaan te hebben, wat meer naar de kant, begon het wel erg donker te worden en liep het al tegen 23.00 uur. Iedereen was al een beetje aan het opruimen toen Jan Willem achterop nog een hele mooie tong wist te vangen van 36 cm. Dit was voor ons de eerste avondvisserij na jaren, maar wat best wel voor herhaling vatbaar is.